درباره ما

کارخانه تولیدی برنج وحدت کیسم با توان تولیدی بالغ بر 1500 تن برنج سفید تحت مدیریت آقای یاسر صحرایی در زمینه تولید انواع برنج مرغوب استانه اشرفیه فعالیت می کند. فاصله کارخانه تا رشت حدود سی کیلومتر واقع در جاده رشت - لاهیجان در زمینی به مساحت هزار متر مربع مشتمل بر سالن تولید و سالن بسته بندی و امکانات دفتری می باشد.

آستانه اشرفیه در ۳۵ کیلومتری رشت واقع است و فاصلهٔ آن تا شهر لاهیجان ۷ کیلومتر است.همچنین از شمال به بندر کیاشهر وبه فاصله ی ۱۷کیلومتری قراردارد. این شهر علاوه بر موقعیت جغرافیایی مناسب خاک بسیار حاصل خیزی نسبت به شهر های مختلف گیلان دارد. به دلیل داشتن رود خانه ی سفیدرود دردل خود.زیرا این رود خانه ی با ارزش٬آبرفت های خوبی را با خود می آوردبه همین دلیل باغ های کشاورزی در کناره ی سفید رود در این شهربه وفور دیده می شود. یکی از مزیت هایی که رود خانه ی سفید رود به این شهر می دهد٬عدم سیلاب در این شهر است.زیرا باوجود باران های فراوانی که در طول زمستان وپاییز می آید سفیدرود مانند یک فاضلاب قوی آبها را به سمت خود کشیده وبه دریا می راند.

دهستان های چهارده، کیسم ( kisom )، دهشال، کارسیدان، دهسر، کورکاء، دهکاء از جمله دهستانهای شهرستان آستانه اشرفیه می باشد

این شهر در گذشته کوچان نامیده می‌شد. کوچان یعنی محل زندگی کوچ ها. کوچ از ساکنان قدیمی گیلان به شمار می‌روند و در بسیاری از متون باستانی نامشان با بلوچ ها آمده. بلوچ ها در قرن های دوم و سوم هجری از گیلان کوچیده و به جنوب شرقی ایران رفتند و کوچ ها به منطقه جلگه‌ای و دو سوی سپیدرود آمدند و گروهی در کوچسفهان امروز و گروهی دیگر در آستانه امروز یا کوچان پیشین ساکن شدند و نام خود را بر این دو ناحیه نهادند. و پس از تدفین پیکر سید جلال‌الدین اشرف که نوشته اند پسر موسی کاظم بوده در این شهر، نام آن به آستانه اشرفیه تبدیل شد.